Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Jeśli będziesz naśladował Maryję, jeśli będziesz stawał się coraz bardziej do Niej podobny, wówczas Jezus będzie mógł na miarę twojego oddania ukochać cię taką miłością, jaką Ją ukochał"
ks. T. Dajczer "Rozważania o wierze"

Młodzież:

Rekolekcje Małe Ciche 2018 - młodzież i studenci

Rekolekcje Małe Ciche 2018 - zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną i studentów

Zabierz ze sobą dobre buty w góry, kurtkę przeciwdeszczową i czapkę na słońce i... koniecznie otwarte serce na to, co Bóg chce Ci dać. Na tych rekolekcjach nie ma nudy!

Wzorem ubiegłych lat podczas rekolekcji w Małym Cichym planujemy zorganizowanie dwóch grup młodzieżowych - młodszej i starszej. W grupach posługują kapłani oraz animatorzy. W czasie rekolekcji młodzież uczestniczy we wszystkich punktach programu, zaś rodzice/ opiekunowie podpisują regulamin uczestnictwa młodzieży w rekolekcjach.

Tematami poprzednich rekolekcji były:

- „Bojowe rekolekcje” (Bystra 2017),

- „Duchowa kardiologia i genetyka” (Małe Ciche 2017),

- „Życiowe rekolekcje” (Bystra 2018).

Grupa młodzieżowa ma do dyspozycji odrębny dom u górali i zamówione obiady. Śniadania i kolacje przygotowujemy we własnym zakresie ze zbieranych na miejscu składek. W programie rekolekcji jest czas przeznaczony na modlitwę oraz wycieczki górskie. Codziennie uczestniczymy w Eucharystii, adoracji, medytacji, słuchamy konferencji i rozmawiamy na ważne tematy. Odkrywamy Boga w pięknie otaczających nas gór - w ubiegłych latach byliśmy na wielu tatrzańskich szczytach m.in. na Kasprowym Wierchu, Kopie Kondrackiej, Giewoncie, Zawracie, Grzesiu, Rakoniu, w Dolinie Pięciu Stawów, w Dolinie Chochołowskiej i na Sarniej Skale.

ZAPISY u Uli i Jasia Kuciów pod nr tel. 732-532-927 lub 881-294-247

Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej

Rekolekcje zimowe Ruchu Rodzin Nazaretańskich

W dniach od 14-17 stycznia 2017 roku w Bystrej k. Bielska-Białej odbyły się rekolekcje zimowe Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Rekolekcje poprowadził ks. Stefan Czermiński - moderator diecezjalny RRN archidiecezji katowickiej. Z wielką radością gościliśmy po raz kolejny ks. Dariusza Kowalczyka – moderatora krajowego RRN oraz kapłanów-sympatyków Ruchu, sprawujących obecnie posługę duszpasterską w Czechach, w diecezji ostrawsko-opawskiej – ks. Pawła Kukiołę oraz ks. Pawła Pruszyńskiego. W rekolekcjach uczestniczyły rodziny z dziećmi, osoby starsze, samotne i młodzież z różnych diecezji Południowej Polski m.in. archidiecezji i diecezji katowickiej, bielsko-żywieckiej, opolskiej i wrocławskiej.

Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej
Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej Rekolekcje zimowe RRN w Bystrej    

Tematem zimowych rekolekcji było: Jezus Chrystus – Królem i Panem mego serca !

W pierwszym dniu rozważaliśmy Przyjęcie Jezusa – moje motywy.

Czytaj więcej...

Wycieczka na Równicę 17.06.2007

{jcomments off}Wycieczka na Równicę - Ustroń, 17 czerwca 2007 r.
Ad maiorem Dei gloriam

Zapowiadała się paskudna pogoda. Wredne słońce grzało już dość mocno i wolałam nie myśleć o tym co będzie w drodze na szczyt. W swym nieszczęściu byłam na szczęście osamotniona, jako że większość młodzieży lubi upały.

***
W każdym razie trwająca ponad miesiąc nagonka na forum w miarę poskutkowała - wszyscy jakoś dojechali, doszli lub dobiegli na stację PKP w Katowicach (no dobra, wsiadali też w Sosnowcu, a tego z Tych szukaliśmy potem po całych pociągu :-) i z prędkością 40 km/h dotoczyli się do Ustronia. Po sennej Mszy św. w miejscowym kościółku św. Klemensa odnaleźliśmy początek Głównego Szlaku Beskidzkiego. Było już południe i przed udarem słonecznym ocaliła nas chyba tylko ciągnąca się przez większość szlaku buczyna. Oczywiście żadnej z dziewcząt nawet się nie śniło, że będzie tak strasznie; kompletnie zapomniałyśmy o objawach braku kondycji po zimie. Następnym razem będzie lepiej.

Czytaj więcej...


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


Our website is protected by DMC Firewall!