Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Jeśli będziesz naśladował Maryję, jeśli będziesz stawał się coraz bardziej do Niej podobny, wówczas Jezus będzie mógł na miarę twojego oddania ukochać cię taką miłością, jaką Ją ukochał"
ks. T. Dajczer "Rozważania o wierze"

O nas

RUCH RODZIN NAZARETAŃSKIACH

Kim jesteśmy?  Nasza tożsamość

Wzorem dla nas jest życie Świętej Rodziny z Nazaretu, która uczy nas, że świętość realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i w braterskiej wspólnocie.


1. Pragniemy, by centrum naszego życia stanowiła Eucharystia, w której dociera do nas i udziela się nam całe Boże życie. Częsty, nawet codzienny, udział w Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu oraz oczekiwanie na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii maja nas prowadzić do eucharystycznego stylu życia.
2. Ruch powstał wokół konfesjonału. Mając świadomość potrzeby nieustannego nawracania się, korzystamy często, przynajmniej raz w miesiącu, z Sakramentu pokuty, który może przybrać formę stałego spowiednictwa. W miarę potrzeby duchowej istnieje też możliwość korzystania z kierownictwa duchowego.
3. Podejmując wolę Zbawiciela zawartą w Testamencie z Krzyża wyrażoną słowami: „Oto Matka twoja” (J 19,27), za przykładem św. Jana Apostoła, pragniemy żyć w komunii z Maryją i w tej komunii upatrujemy drogę do pełnego zjednoczenia z Chrystusem.
4. Duchowość Ruchu czerpie inspiracje z duchowości karmelitańskiej, z zwłaszcza z „małej drogi” św. Teresy od Dzieciątka Jezus, z duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego, z orędzia Bożego Miłosierdzia przekazanego przez św. Faustynę Kowalską, z przesłania Matki Bożej do św. Juana Diego oraz z nauczania bł. Jana Pawła II i jego osobistego zawierzenia się Maryi.
5. Pragnienie życia duchowością Ruchu możemy potwierdzić przez złożenie Aktu oddania się Matce Bożej na wyłączną służbę Kościołowi, który zawiera w sobie istotę duchowości Ruchu.
6. Misją Ruchu jest prowadzenie jego członków drogą życia wewnętrznego do świętości oraz aktywny udział w apostolskiej misji Kościoła, podejmując wezwanie do nowej ewangelizacji. Pomoc w dążeniu do świętości skierowana jest do osób wszystkich stanów, a zwłaszcza ku rodzinie.
7. Kapłani posługujący w Ruchu tworzą wspólnotę kapłańską, która jest istotną pomocą w ich formacji duchowej.

zobacz Statut RRN...


W metropolii katowickiej

Grupy Ruchu Rodzin Nazaretańskich spotykają się w Katowicach, Tychach, Raciborzu oraz w Gliwicach.

Oprócz cotygodniowych spotkań w małych grupach do całości formacji należą:
- głoszone przez księży z Ruchu konferencje na cotygodniowych spotkaniach centralnych" (w każdą środę godz.1900 Msza św. + konferencja w krypcie katedry w Katowicach)

- rekolekcje adwentowe i wielkopostne
- pielgrzymki (w tym - raz w roku Międzynarodowa Pielgrzymka Ruchu na Jasną Górę)

- rekolekcje letnie (przeważnie w Tatrach)
- rekolekcje zimowe (w górach)

Odpowiedzialnym za Ruch Rodzin Nazaretańskich w archidiecezji katowickiej jest moderator archidiecezjalny ks. Stefan Czermiński, proboszcz parafii p.w. MB Wspomożenia Wiernych w Katowicach-Zarzeczu.

Kontakt z ks. Stefanem Czermińskim: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.oraz na  środowym spotkaniu centralnym RRN w krypcie katedry.

Animatorami Diecezjalnymi są Urszula i Jan Kucia.
Kontakt z animatorami diecezjalnymi:  tel. 881 294 247 lub (32) 202 84 67
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Akt Założycielski Stowarzyszenia Ogólnopolskiego RRN

     W dniu 29 listopada 2013 r. na Jasnej Górze, u stóp Maryi Królowej Polski – w przeddzień zawierzenia Ruchu Rodzin Nazaretańskich Matce Bożej – został podpisany akt założycielski Stowarzyszenia Ogólnopolskiego Ruch Rodzin Nazaretańskich. Podpisania aktu dokonali Księża Moderatorzy stowarzyszeń diecezjalnych RRN z 20 diecezji polskich podczas uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem abp. Stanisława Nowaka, w duchowej łączności z bp. Andrzejem Siemieniewskim, Delegatem Konferencji Episkopatu Polski dla RRN, oraz w obecności członków Koordynacji Krajowej RRN.

 Podpisanie aktu założycielskiego Stowarzyszenia Ogólnopolskiego Ruch Rodzin Nazaretańskich - Jasna Góra, 29 listopad 2013 r.
Dekret-RRN

    Dekret-RRN.pdf

Akt-zalozycielski-RRN

          Dekret-RRN.pdf

Statut-RRN

    Dekret-RRN.pdf

Statut-RRN-zalaczniki

          Dekret-RRN.pdf

zobacz wiecej - na stronie RRN ogólnopolskiej...

 


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


Our website is protected by DMC Firewall!