Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Wszystko co cię spotyka, związane jest z miłością kochającego cię Boga, z Jego pragnieniem twojego dobra"
ks. T. Dajczer "Rozważania o wierze"

U PROGU DNIA - CZY ZAPROSISZ JEZUSA NA SPACER?

U PROGU DNIA” w Radiu Katowice – Środa – 19. 06. 2019 r., g. 6.15 – ks. Stefan Czermiński
Środa 11 tygodnia zwykłego (Rok 1, cykl C); Wspomn. św. Romualda, opata.

CZY ZAPROSISZ JEZUSA NA SPACER ?

Szczęść Boże – wszystkim słuchaczom!

Ciekawie się łączy w tym roku zakończenie roku szkolnego z Uroczystością Bożego Ciała. Czy wybierzesz się jutro na tę najpiękniejszą procesję całego roku, czy też szybko wyfruniesz ze swojego gniazdka gdzieś daleko, żeby wreszcie odpocząć?

Co zwycięży?

Czy zwycięży wspomnienie niepowtarzalnego uroku tego święta, kiedy to Chrystus – ukryty w białej hostii, umieszczonej w pięknej monstrancji, niesiony znanymi nam ulicami, w procesji, w otoczeniu ministrantów i dzieci w bieli, sypiących kwiaty oraz kolorowych sztandarów, reprezentujących różne środowiska i grupy – spogląda na miejsca gdzie mieszkamy, pracujemy, grzeszymy i modlimy się – napełniając światłem i nadzieją tę naszą zabieganą codzienność? Czy włączysz się w tę procesję, a właściwie w niezwykłą, ogromną, zbiorową, świętą modlitwę i zadumę – na wolnym powietrzu...
...i we wspólny śpiew, aby dziękować Jezusowi za to, że nas nie opuszcza i nie gniewa się na nas, ale wciąż nam przebacza, umacnia i chroni przed różnymi niebezpieczeństwami?

Czy też przeciwnie, dasz się unieść powszechnemu pędowi do wyrwania się ze swojej zabieganej codzienności, i szybko wyjedziesz, aby choć przez chwilę nie myśleć o ciążących ci obowiązkach i przytłaczających układach... Tak, jakby do prawdziwego odpoczynku wystarczała sama zmiana powietrza...

Czy to przypadek, że ten trudny rok szkolny zamyka się tak piękną i zupełnie nieoczekiwaną pointą w postaci wspaniałej, dziękczynnej uroczystości?

A może właśnie o to chodzi, abyś to połączył?

Co łączy Cię z Jezusem? Czy dostrzegasz Jego Opiekę w codzienności? Czy potrafisz Mu za nią dziękować? Czy Jezus może liczyć na Ciebie, że będziesz Jego Apostołem?

Kilka lat temu, w nielicznych niszowych kinach we Francji wyemitowano poruszający film pt.: „Apostoł”. Przedstawiona tam historia Akima, muzułmanina, który przeszedł na katolicyzm, tak wystraszyła francuski rząd, że ministerstwo spraw wewnętrznych zakazało wyświetlania filmu. Oczywiście, z powodu groźby ewentualnych zamieszek...

„Jedynym Bogiem, który porusza, dotyka mojego serca, jest Jezus Chrystus!” – mówił ze łzami w oczach Akim, stojąc przed rozwścieczonym ojcem i braćmi.

Źródła podają, że rocznie we Francji około: od 6 do 15 tysięcy muzułmanów – prosi o chrzest, a w świecie liczba ta może sięgać nawet 6 milionów rocznie. Trudno w to uwierzyć, ale według najnowszych obliczeń – aż 15% przybywających do Europy imigrantów odkrywa Chrystusa jako Zbawiciela!

Trudno też znaleźć jakieś racjonalne wytłumaczenie, bo porzucenie islamu nie jest ani bezpieczne (wszak można stracić życie), ani opłacalne (traci się oparcie w rodzinie i środowisku)... Badający to zjawisko, historyk Jean-Francois Chemin, wskazuje na często powtarzający się dość zaskakujący motyw: muzułmanie wybierają Jezusa na skutek nadprzyrodzonych zdarzeń: „Wielu nawraca się pod wpływem widzeń, snów, cudów czy nieprawdopodobnych spotkań” – stwierdza naukowiec.

Potwierdza to również znany kaznodzieja, pastor Tom Doyle, opowiadając w jednym z wywiadów o studencie, którego spotkał w Jerozolimie, na studium biblijnym: „Słysząc, że ma na imię Mohammed, zapytałem, czy przeszedł on na chrześcijaństwo dlatego, że miał już dość islamu. Okazało się, że był on praktykującym muzułmaninem, ale pewnej nocy przyśnił mu się Jezus. Powiedział mu, że go bardzo kocha. Towarzyszyło temu niezwykłe poczucie bezpieczeństwa. Mężczyzna wkrótce został chrześcijaninem. Zafascynowało mnie to!” „Co więcej, – dodaje pastor – w trakcie moich późniejszych, licznych podróży po bliskim Wschodzie spotkałem wielu muzułmanów, którzy mieli podobne sny. Dzieje się to nie tylko w Europie, ale również w Iraku, Iranie, w Afganistanie, Egipcie, Syrii i Libanie” (koniec cytatu).

Narzuca się pytanie: Czyżby nawróceni na chrześcijaństwo muzułmanie mieli stać się apostołami Europy?

A może Jezus, przez te zadziwiające statystyki, chce właśnie Ciebie obudzić i zapytać, czy jeszcze pamiętasz o Jego cudownej Miłości? I czy potrafisz się do niej publicznie przyznać, zapraszając Jezusa jutro na spacer?!

Dobrego dnia! – życzy ks. Stefan Czermiński.

 


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd