RUCH RODZIN NAZARETAŃSKIACH
Kim jesteśmy? Nasza tożsamość
Wzorem dla nas jest życie Świętej Rodziny z Nazaretu, która uczy nas, że świętość realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i w braterskiej wspólnocie.
1. Pragniemy, by centrum naszego życia stanowiła Eucharystia, w której dociera do nas i udziela się nam całe Boże życie. Częsty, nawet codzienny, udział w Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu oraz oczekiwanie na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii maja nas prowadzić do eucharystycznego stylu życia.
2. Ruch powstał wokół konfesjonału. Mając świadomość potrzeby nieustannego nawracania się, korzystamy często, przynajmniej raz w miesiącu, z Sakramentu pokuty, który może przybrać formę stałego spowiednictwa. W miarę potrzeby duchowej istnieje też możliwość korzystania z kierownictwa duchowego.
3. Podejmując wolę Zbawiciela zawartą w Testamencie z Krzyża wyrażoną słowami: „Oto Matka twoja” (J 19,27), za przykładem św. Jana Apostoła, pragniemy żyć w komunii z Maryją i w tej komunii upatrujemy drogę do pełnego zjednoczenia z Chrystusem.
4. Duchowość Ruchu czerpie inspiracje z duchowości karmelitańskiej, z zwłaszcza z „małej drogi” św. Teresy od Dzieciątka Jezus, z duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego, z orędzia Bożego Miłosierdzia przekazanego przez św. Faustynę Kowalską, z przesłania Matki Bożej do św. Juana Diego oraz z nauczania bł. Jana Pawła II i jego osobistego zawierzenia się Maryi.
5. Pragnienie życia duchowością Ruchu możemy potwierdzić przez złożenie Aktu oddania się Matce Bożej na wyłączną służbę Kościołowi, który zawiera w sobie istotę duchowości Ruchu.
6. Misją Ruchu jest prowadzenie jego członków drogą życia wewnętrznego do świętości oraz aktywny udział w apostolskiej misji Kościoła, podejmując wezwanie do nowej ewangelizacji. Pomoc w dążeniu do świętości skierowana jest do osób wszystkich stanów, a zwłaszcza ku rodzinie.
7. Kapłani posługujący w Ruchu tworzą wspólnotę kapłańską, która jest istotną pomocą w ich formacji duchowej.
W metropolii katowickiej
Grupy Ruchu Rodzin Nazaretańskich spotykają się w Katowicach, Tychach, Raciborzu oraz w Gliwicach.
Oprócz cotygodniowych spotkań w małych grupach do całości formacji należą:
- głoszone przez księży z Ruchu konferencje na cotygodniowych spotkaniach centralnych" (w każdą środę godz.1900 Msza św. + konferencja w krypcie katedry w Katowicach)
- rekolekcje adwentowe i wielkopostne
- pielgrzymki (w tym - raz w roku Międzynarodowa Pielgrzymka Ruchu na Jasną Górę)
- rekolekcje letnie (przeważnie w Tatrach)
- rekolekcje zimowe (w górach)
Odpowiedzialnym za Ruch Rodzin Nazaretańskich w archidiecezji katowickiej jest moderator archidiecezjalny ks. Stefan Czermiński, proboszcz parafii p.w. MB Wspomożenia Wiernych w Katowicach-Zarzeczu.
Kontakt z ks. Stefanem Czermińskim: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.oraz na środowym spotkaniu centralnym RRN w krypcie katedry.
Animatorami Diecezjalnymi są Urszula i Jan Kucia.
Kontakt z animatorami diecezjalnymi: tel. 881 294 247 lub (32) 202 84 67
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Akt Założycielski Stowarzyszenia Ogólnopolskiego RRN
W dniu 29 listopada 2013 r. na Jasnej Górze, u stóp Maryi Królowej Polski – w przeddzień zawierzenia Ruchu Rodzin Nazaretańskich Matce Bożej – został podpisany akt założycielski Stowarzyszenia Ogólnopolskiego Ruch Rodzin Nazaretańskich. Podpisania aktu dokonali Księża Moderatorzy stowarzyszeń diecezjalnych RRN z 20 diecezji polskich podczas uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem abp. Stanisława Nowaka, w duchowej łączności z bp. Andrzejem Siemieniewskim, Delegatem Konferencji Episkopatu Polski dla RRN, oraz w obecności członków Koordynacji Krajowej RRN.
Dekret-RRN |
Akt-zalozycielski-RRN |
Statut-RRN |
Statut-RRN-zalaczniki |
zobacz wiecej - na stronie RRN ogólnopolskiej...