Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Każda chwila twojego życia to moment spotkania z tą miłującą cię Obecnością"
ks. T. Dajczer "Rozważania o wierze"

O nas

RUCH RODZIN NAZARETAŃSKIACH

Kim jesteśmy?  Nasza tożsamość

Wzorem dla nas jest życie Świętej Rodziny z Nazaretu, która uczy nas, że świętość realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i w braterskiej wspólnocie.


1. Pragniemy, by centrum naszego życia stanowiła Eucharystia, w której dociera do nas i udziela się nam całe Boże życie. Częsty, nawet codzienny, udział w Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu oraz oczekiwanie na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii maja nas prowadzić do eucharystycznego stylu życia.
2. Ruch powstał wokół konfesjonału. Mając świadomość potrzeby nieustannego nawracania się, korzystamy często, przynajmniej raz w miesiącu, z Sakramentu pokuty, który może przybrać formę stałego spowiednictwa. W miarę potrzeby duchowej istnieje też możliwość korzystania z kierownictwa duchowego.
3. Podejmując wolę Zbawiciela zawartą w Testamencie z Krzyża wyrażoną słowami: „Oto Matka twoja” (J 19,27), za przykładem św. Jana Apostoła, pragniemy żyć w komunii z Maryją i w tej komunii upatrujemy drogę do pełnego zjednoczenia z Chrystusem.
4. Duchowość Ruchu czerpie inspiracje z duchowości karmelitańskiej, z zwłaszcza z „małej drogi” św. Teresy od Dzieciątka Jezus, z duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego, z orędzia Bożego Miłosierdzia przekazanego przez św. Faustynę Kowalską, z przesłania Matki Bożej do św. Juana Diego oraz z nauczania bł. Jana Pawła II i jego osobistego zawierzenia się Maryi.
5. Pragnienie życia duchowością Ruchu możemy potwierdzić przez złożenie Aktu oddania się Matce Bożej na wyłączną służbę Kościołowi, który zawiera w sobie istotę duchowości Ruchu.
6. Misją Ruchu jest prowadzenie jego członków drogą życia wewnętrznego do świętości oraz aktywny udział w apostolskiej misji Kościoła, podejmując wezwanie do nowej ewangelizacji. Pomoc w dążeniu do świętości skierowana jest do osób wszystkich stanów, a zwłaszcza ku rodzinie.
7. Kapłani posługujący w Ruchu tworzą wspólnotę kapłańską, która jest istotną pomocą w ich formacji duchowej.

zobacz Statut RRN...


W metropolii katowickiej

Grupy Ruchu Rodzin Nazaretańskich spotykają się w Katowicach, Tychach, Raciborzu oraz w Gliwicach.

Oprócz cotygodniowych spotkań w małych grupach do całości formacji należą:
- głoszone przez księży z Ruchu konferencje na cotygodniowych spotkaniach centralnych" (w każdą środę godz.1900 Msza św. + konferencja w krypcie katedry w Katowicach)

- rekolekcje adwentowe i wielkopostne
- pielgrzymki (w tym - raz w roku Międzynarodowa Pielgrzymka Ruchu na Jasną Górę)

- rekolekcje letnie (przeważnie w Tatrach)
- rekolekcje zimowe (w górach)

Odpowiedzialnym za Ruch Rodzin Nazaretańskich w archidiecezji katowickiej jest moderator archidiecezjalny ks. Stefan Czermiński, proboszcz parafii p.w. MB Wspomożenia Wiernych w Katowicach-Zarzeczu.

Kontakt z ks. Stefanem Czermińskim: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.oraz na  środowym spotkaniu centralnym RRN w krypcie katedry.

Animatorami Diecezjalnymi są Urszula i Jan Kucia.
Kontakt z animatorami diecezjalnymi:  tel. 881 294 247 lub (32) 202 84 67
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Akt Założycielski Stowarzyszenia Ogólnopolskiego RRN

     W dniu 29 listopada 2013 r. na Jasnej Górze, u stóp Maryi Królowej Polski – w przeddzień zawierzenia Ruchu Rodzin Nazaretańskich Matce Bożej – został podpisany akt założycielski Stowarzyszenia Ogólnopolskiego Ruch Rodzin Nazaretańskich. Podpisania aktu dokonali Księża Moderatorzy stowarzyszeń diecezjalnych RRN z 20 diecezji polskich podczas uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem abp. Stanisława Nowaka, w duchowej łączności z bp. Andrzejem Siemieniewskim, Delegatem Konferencji Episkopatu Polski dla RRN, oraz w obecności członków Koordynacji Krajowej RRN.

 Podpisanie aktu założycielskiego Stowarzyszenia Ogólnopolskiego Ruch Rodzin Nazaretańskich - Jasna Góra, 29 listopad 2013 r.
Dekret-RRN

    Dekret-RRN.pdf

Akt-zalozycielski-RRN

          Dekret-RRN.pdf

Statut-RRN

    Dekret-RRN.pdf

Statut-RRN-zalaczniki

          Dekret-RRN.pdf

zobacz wiecej - na stronie RRN ogólnopolskiej...

 


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


DMC Firewall is a Joomla Security extension!