Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Pan Bóg musi dopuścić tyle zranień, tyle trudnych chwil, abyś poczuł się słaby i przez to otwarty na łaskę"
ks. T. Dajczer "Rozważania o wierze"

Newsy

Zapraszamy na spotkanie RRN - środa 10.01

Zapraszamy w środę (10.01.2024) na Spotkanie RRN do kaplicy Wydziału Teologicznego o godz.18.30.
Będzie Msza św i konferencja.

Do zobaczenia! - z Maryją!
ks. Stefan Czermiński

Pięknych Świat Bożego Narodzenia!

Kochani! Jak pięknie Bóg wystroił świat na tegoroczne Święta Swojego Narodzenia!!! Cicha biel... Jak pasują do tego słowa z wieczornego czytania: "Jak młodzieniec poślubia dziewicę, tak twój Budowniczy ciebie poślubi, i jak oblubieniec weseli się z oblubienicy, tak Bóg twój tobą się rozraduje!" (Iz 62,5). Jezus nas poślubia, aby dać nam obywatelstwo niebieskie (Niebiańskie?☺️!), i nas uratować! On już dzisiaj się nami raduje! Każda Msza Św. to właściwie jak noc poślubna... Wszak jednoczymy się z Jezusem na Uczcie Miłości!

Ta dzisiejsza Niedziela też nadała tej Wigilii jeszcze bardziej święty charakter... Bóg działa! Boża Dziecina zwycięsko wkracza na świat, choć wkoło noc, to u nas jasno - jak w dzień!!! Słabiuteńka, a jaka Mocna! Chce i nam udzielić tej potęgi pokory, małości, i MIŁOŚCI!!! Jeszcze raz zaufajmy Jezusowi do końca! Powiedzmy Mu, że się niczego nie boimy, a ewentualne kłopoty i cierpienia chętnie przyjmiemy, aby z Nim ratować siebie i naszych bliskich, i kochaną Polskę i świat! Jezus bardzo Ciebie potrzebuje! Tej gotowości do bycia z Nim - zawsze i wszędzie - życzę Wszystkim i sobie także!

Podziękujmy więc za ten obecny trudny czas w Ojczyźnie, dzięki czemu możemy lepiej wczuć się w klimat tamtej nocy... Popatrzmy, Jezus przyszedł, mimo że zamykały się przed Nim wszystkie drzwi! I nie odszedł! Wkradł się do wielu serc! Jednoczmy się w tym świętym czasie z Maryją, zawierzajmy Jej wszystko, też i Józefowi... Oni są z nami... Wszystko obróci się na korzyść... Ufajmy! Będą cuda!

Pozdrawiam, z Maryją! ks. Stefan Czermiński

 Pięknych Świat Bożego Narodzenia!

Zapraszamy na spotkanie RRN: środa - 13.12.2023

Zapraszamy na spotkanie RRN: w środę - 13.12.2023, do kaplicy Wydziału Teologicznego, na Eucharystię - o 18.30, a po niej na Adorację.

Do zobaczenia!, z Maryją
ks. Stefan Czermiński

Adwentowy dzień skupienia animatorów RRN na Jasnej Górze - 2 XII 2023

Pod hasłem „Pomnożyć Dar Zawierzenia” na Jasnej Górze odbył się Ogólnopolski Adwentowy Dzień Skupienia Animatorów Ruchu Rodzin Nazaretańskich. - Świętujemy 10-lecie zawierzenia Ruchu Matce Bożej i chcemy odnowić je indywidualne i jako wspólnota – powiedział ks. Dariusz Kowalczyk, moderator krajowy Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

czytaj więcej na...
http://www.jasnagora.com/wydarzenie-17495

Odszedł do Pana wieloletni animator RRN z Katowic śp. Jan Kucia

30 maja odszedł do Pana po ciężkiej chorobie nasz długoletni animator Jan Kucia. Z wdzięcznością pamiętamy Jego posługę w Ruchu, za świadectwo wiary, posługę i wszelkie dobro jakiego doświadczyliśmy.
Jasiu, będziesz zawsze w naszych sercach, odpoczywaj w pokoju.

Homilia wygłoszona na pogrzebie Janka w Zarzeczu, 3.06.2023., pt. "Dom Ojca, nasza najwieksza tęsknota!" w kościele p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Katowicach Zarzeczu

Pamiętamy o Janku w modlitwach i ofiarujmy Komunie Św. w Jego intencji.

z Maryją
ks. Stefan Czermiński

animator ś.p. Jan Kucia


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


Our website is protected by DMC Firewall!