Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Na próżno gimnastykowalibyście wasze umysły, na próżno napełniali głowę rozlicznymi pięknymi i potrzebnymi wiadomościami, jeżeliby zabrakło tego wewnętrznego dziecięcego stosunku do Niepokalanej jako do Matki, Hetmanki i Nadziei naszej."
Św. Maksymilian M.Kolbe "Pisma"

„U PROGU DNIA” - Czy staniesz na progu wieczności z Maryją ?

„U PROGU DNIA” w Radiu Katowice – Środa – 25.10.2017 r., g. 6.15 – ks. Stefan Czermiński
Środa 29 tygodnia zwykłego (Rok A, cykl I).

CZY STANIESZ NA PROGU WIECZNOŚCI Z MARYJĄ ?

Szczęść Boże – wszystkim!

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Z jednej strony narastają wysiłki środowisk, które chciałyby, aby świat nie zaprzątał sobie głowy Bogiem, a życie ludzkie zostało uwolnione od wszelkich zasad moralnych, zwłaszcza od chrześcijaństwa. Z drugiej strony jesteśmy świadkami jakiegoś rozbudzenia duchowego. Coraz więcej ludzi dochodzi do wniosku, iż trzeba powrócić do duchowości, do wiary, do Ewangelii, i to nie tylko w życiu prywatnym, ale i społecznym. Dochodzi bowiem do nas coraz wyraźniej prawda, którą tak wspaniale ujął nasz rodak (kto wie czy nie prorok „końca czasów”?!!), Jan Paweł II, który stwierdził: „Demokracja bez wartości łatwo zamienia się w jawną lub zakamuflowaną dyktaturę totalitaryzmu”. Czujemy, że jeśli nie zdecydujemy się na respektowanie duchowych zasad, zapisanych w ludzkim sercu, to czeka nas samozagłada. Wkrótce ostatecznie zwycięży egoizm, żądza i przemoc...

Czy w związku z tym dojdzie do jakiejś światowej konfrontacji? Niewykluczone...

Z trzeciej strony wydaje się, że także Niebo zintensyfikowało wysiłki „niebieskich akcji ratunkowych” przysyłanych na pomoc człowiekowi. Do owych niebieskich ingerencji zaliczyć można przede wszystkim postać Karola Wojtyły, który zapukał do serc niemalże wszystkich ludzi na ziemi. Wielkim znakiem dla ludzkości jest także jubileuszowy rok 100-lecia Objawień Fatimskich, dzięki któremu świat znowu przypomniał sobie o istnieniu Maryi, która przyszła, aby pokazać nam drogi ocalenia. Czy otworzymy się na Jej wołanie?

Pielgrzymi, którzy uczestniczyli w uroczystościach zakończenia tego Jubileuszu w Fatimie, 13 października, opowiadają, że do powtórnego tańca słońca nie doszło, jak 100 lat temu, ale Maryja otuliła wielki tłum zebranych na placu przed Bazyliką, delikatną, żółtawą mgiełką, która nie pozwoliła na zbyt ostre działanie promieni słonecznych. 100 lat temu niektórzy świadkowie również zaobserwowali niecodzienną żółtą poświatę, która wszystko okryła.

Nie w tym jednak leży istota rzeczy. Chodzi o coś znacznie poważniejszego! Chodzi mianowicie o to, abyśmy zaczęli na serio słuchać mówiącego do nas Boga.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus ostrzega: „Bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”. To prawda. Jezus przyjdzie do każdego z nas w momencie naszej śmierci, a także na końcu czasów. Przyjdzie do Ciebie, aby po raz ostatni opowiedzieć ci o swojej miłości. Czy ją przyjmiesz, czy odrzucisz?

To dlatego Bóg Cię obdarzył rozumem, sumieniem oraz sercem spragnionym miłości, abyś potrafił to rozeznać i podjąć rozumną decyzję.

Tu sięgnę do nie tak dawnej przeszłości. W 1961 roku dyrektor Światowego Apostolatu Maryjnego, John Haffert złożył wybitnemu malarzowi katalońskiemu Salvadorowi Dali zamówienie na obraz „Wizja piekła”, przedstawiającą pierwszą z tajemnic, objawionych trójce fatimskich pastuszków, 13 lipca 1917 roku. Artysta podszedł do zamówienia bardzo poważnie. Przestudiował wszystkie dokumenty na ten temat, przeprowadził wiele rozmów z teologami, a nawet uzyskał zezwolenie na spotkanie z siostrą Łucją! To doświadczenie spowodowało jego nawrócenie. Co prawda wcześniej był katolikiem, ale nie podchodził do wiary zbyt poważnie. Od tego momentu Salvadore Dali zaczął się modlić i regularnie uczestniczyć we Mszy świętej. Zrozumiał najwyraźniej, że Miłość nie kłamie, i nie ma sensu tracić jej na zawsze.

A Ty, czy kiedykolwiek pomyślałeś o najważniejszej chwili twego życia, kiedy staniesz na progu wieczności? Jezus podkreśla, że ten moment nas zaskoczy: „Bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie!”. Może najlepiej zaprosić do swej codzienności Maryję, aby kiedyś, całkiem spokojnie, trzymając się Jej dłoni, stanąć na progu wieczności?

Dobrego dnia!


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


DMC Firewall is a Joomla Security extension!