Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Na próżno gimnastykowalibyście wasze umysły, na próżno napełniali głowę rozlicznymi pięknymi i potrzebnymi wiadomościami, jeżeliby zabrakło tego wewnętrznego dziecięcego stosunku do Niepokalanej jako do Matki, Hetmanki i Nadziei naszej."
Św. Maksymilian M.Kolbe "Pisma"

„U PROGU DNIA” 27.11.2013 - ks. Stefan Czermiński

„U PROGU DNIA” w  Radiu Katowice  – Środa – 27. 11. 2013 r. –  ks. Stefan Czermiński
Ostatni tydzień roku liturgicznego - po Uroczystości Chrystusa Króla i uroczystym Zamknięciu Roku Wiary

10  ZNAKÓW  NIEWIARY  CHRZEŚCIJAN

Szczęść Boże – wszystkim!
W ubiegłą niedzielę Chrystusa Króla przeżyliśmy uroczystość zamknięcia Roku Wiary. Czy zamknięcie znaczy zakończenie? Czy po Roku Wiary miałby nadejść „Rok Niewiary”? To absurd. To by świadczyło, że zmarnowaliśmy ten rok kompletnie. Rok Wiary miał  w nas pogłębić świadomość, jak wielkim skarbem jest nasza wiara, i czego jej jeszcze brakuje!

Niedawno wpadł mi w rękę ciekawy tekst: „Lista 10 znaków niewiary chrześcijan”. Może któryś z tych znaków pasuje do nas?

Posłuchajmy, na czym polegają owe słabości dzisiejszych wierzących:

1.   Nie wierzą, że Bóg rządzi światem. Uważają, że światem rządzi pieniądz i chęć zaspokajania przyjemności.

2.   Nie wierzą, że Bóg jest ich prawdziwym Ojcem. Uważają się za dorosłych i nie potrafią być dziećmi.

3.   Nie wierzą, że Chrystus przyniósł światu pokój. Ciągle się czegoś boją i stale się denerwują.

4.   Nie wierzą, że Chrystus nadał zbawczą wartość ludzkiemu cierpieniu. Zachowują się tak, jakby krzyż nie miał żadnego sensu.

5.   Nie wierzą, że Chrystus jest zawsze z nimi. Nie potrafią dostrzec Jego obecności ani w sobie ani w drugim człowieku.

6.   Nie wierzą, że są świątynią Ducha Świętego. Szukają Boga poza sobą i doświadczają wewnętrznej pustki.

7.   Nie wierzą, że stanowią jedno Ciało Chrystusa – Kościół. Uważają, że nie ponoszą odpowiedzialności za to, co się dzieje w parafii czy diecezji.

8.   Nie wierzą, że w sakramentach Bóg spieszy im z pomocą. Chcą wszystko zawdzięczać sobie i do wszystkiego dojść własnymi siłami.

9.   Nie wierzą, że lepiej jest umrzeć niż zgrzeszyć. Uważają, że lepiej jest zdradzić Boga, niż stracić jakieś ziemskie dobra.

10. Nie wierzą, że są posłani do świata, aby uobecniać w nim królestwo Boże. Ich ideałem jest jak najlepiej urządzić się na tym świecie.

Nie załamujmy się, gdyby coś do nas pasowało, tylko prośmy Jezusa o uzdrowienie. Właśnie dlatego Jezus pozwala nam poznać nasze słabości, aby mógł je uzdrowić.

Życzę dużo ufności i dużo odwagi w dawaniu świadectwa wiary!
Dobrego dnia!


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


Our website is protected by DMC Firewall!