Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Człowiek staje się chrześcijaninem, kiedy staje się dzieckiem, kiedy zaczyna go zdumiewać szaleństwo miłości Boga Ojca"
ks. T. Dajczer "Rozważania o wierze"

Kochani Przyjaciele Ruchu Rodzin Nazaretańskich!

Piszę te słowa w nocy – poprzedzającej BEATYFIKACJĘ...

 Prymas Tysiąclecia Coraz mocniej przemawiają do mnie Te dwie postacie, które Bóg podarował nam na te dzisiejsze, mroczne, czasy: Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Coraz bardziej widać też Boży sens opóźnienia tej Beatyfikacji... Jakby Bóg czekał z ukazaniem swoich dwojga Przyjaciół na moment, gdy się jeszcze bardziej ściemni...Kiedy problemy świata żyjącego bez Boga jeszcze bardziej się nawarstwią! Wtedy blask i piękno tych Postaci staną się dla nas jeszcze bardziej widoczne!

Dzień – 12 września, to wyjątkowo symboliczny dzień: to rocznica Odsieczy Wiedeńskiej, a przede wszystkim – Dzień Imienin naszej ukochanej Niebieskiej Matki! No i oczywiście dla nas, Dzień Patronki Naszej Śląskiej Ziemi, Dzień Śląskiej Gospodyni – Piekarskiej Pani!

Sobieski, idąc na Wiedeń, właśnie przed nią klęczał... leżał krzyżem... i prosił o odwagę na ten czas starcia z mocami ciemności! I otrzymał! I wyprosił ogromną odwagę dla swych zastępów skrzydlatych rycerzy z ryngrafami Maryi na piersiach!

Czyżby i dzisiaj Maryja chciała nam zrobić specjalny prezent, udzielając naszemu narodowi łaski odwagi, za przyczyną owych dwojga niezłomnych bohaterów? Wszak obydwoje przeżywali chwile szczególnej ciemności (Prymas – internowanie, a Matka Czacka – utratę wzroku), i nie załamali się!

Wracam też ciągle myślami do owego pragnienia, jakie nosiła w swoim sercu Matka Róża, aby ofiarować swoje cierpienia, swoją niepełnosprawność, zwłaszcza wzroku, za duchową ślepotę świata! Za tych, co są niewidomi na duszy! Co żyją w ciemnościach niewiary! Apostolstwo niewidomych na duszy! To łączyło Tych dwoje kandydatów na Ołtarze.

Wydaje się, że Maryja chce, abyśmy najpierw przeżyli Beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i Matki Czackiej; tydzień później natomiast – Inaugurację pracy formacyjnej Ruchu w miejscu urodzin Prymasa, w Zuzeli, i dopiero po tych uroczystościach spotkali się na naszej lokalnej inauguracji w Krypcie Katedry. Ksiądz Krzysztof zaprasza nas do Krypty, jeśli Bóg pozwoli (remonty mają się wtedy już skończyć!), na środę – 22 września, na godz. 18.30. Będzie wtedy Msza św. i agapa urodzinowa.

W tej sytuacji do Zuzeli, chcemy wybrać się już w piątek – 17 września, autobusem (ponieważ nie dojechalibyśmy w jeden dzień), aby w tamtej okolicy zanocować. Jadąc więc w piątek, moglibyśmy zajrzeć po drodze do Lasek, do Matki Róży Czackiej, aby tam odprawić Mszę św., i pomodlić się przy jej grobie. Laski są kartą świętej historii. Ich centrum jest kaplica – niezwykle urokliwa. Ksiądz Prymas odprawiał tam Msze święte, zwłaszcza w czasach, gdy ukrywał się podczas Powstania Warszawskiego. Nasza Inauguracja odbędzie się w sobotę, 18.09.2021 r., w kościele w Zuzeli, gdzie Prymas został ochrzczony. Rozpoczynamy o g. 10.00.

Wracalibyśmy w sobotę, zaraz po zakończeniu inauguracji. Zachęcam do jak najszybszych zapisów u Urszuli i Janka Kuciów, aby można było zamówić odpowiedni bus (najpóźniej do środy włącznie). Wtedy też podamy wysokość kosztów pielgrzymki.

Przygotujmy się do tego pielgrzymowania przez modlitwę, za wstawiennictwem już nowych Błogosławionych: Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej!

Do zobaczenia na pielgrzymce! Z Maryją! Ks. Stefan.

Transmisja z rozpoczęcia roku formacyjnego w Zuzeli:
https://www.facebook.com/rrninfo/
 


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


DMC Firewall is a Joomla Security extension!