Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Wierzyć i kochać Chrystusa to kochać to, czego On chce, kochać Jego wolę"
ks. T. Dajczer "Rozważania o wierze"

Newsy

Zapraszamy na spotkanie RRN: środa - 20.10

W środę - 20.10 zapraszamy o godz. 18.30 do KAPLICY Wydziału Teologicznego znajdującej się na parterze po lewej stronie holu na Eucharystię i Adorację sprawowaną przez ks. Stefana.

Z Bogiem

Kochani Przyjaciele Ruchu Rodzin Nazaretańskich!

Piszę te słowa w nocy – poprzedzającej BEATYFIKACJĘ...

 Prymas Tysiąclecia Coraz mocniej przemawiają do mnie Te dwie postacie, które Bóg podarował nam na te dzisiejsze, mroczne, czasy: Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Coraz bardziej widać też Boży sens opóźnienia tej Beatyfikacji... Jakby Bóg czekał z ukazaniem swoich dwojga Przyjaciół na moment, gdy się jeszcze bardziej ściemni...Kiedy problemy świata żyjącego bez Boga jeszcze bardziej się nawarstwią! Wtedy blask i piękno tych Postaci staną się dla nas jeszcze bardziej widoczne!

Dzień – 12 września, to wyjątkowo symboliczny dzień: to rocznica Odsieczy Wiedeńskiej, a przede wszystkim – Dzień Imienin naszej ukochanej Niebieskiej Matki! No i oczywiście dla nas, Dzień Patronki Naszej Śląskiej Ziemi, Dzień Śląskiej Gospodyni – Piekarskiej Pani!

Sobieski, idąc na Wiedeń, właśnie przed nią klęczał... leżał krzyżem... i prosił o odwagę na ten czas starcia z mocami ciemności! I otrzymał! I wyprosił ogromną odwagę dla swych zastępów skrzydlatych rycerzy z ryngrafami Maryi na piersiach!

Czyżby i dzisiaj Maryja chciała nam zrobić specjalny prezent, udzielając naszemu narodowi łaski odwagi, za przyczyną owych dwojga niezłomnych bohaterów? Wszak obydwoje przeżywali chwile szczególnej ciemności (Prymas – internowanie, a Matka Czacka – utratę wzroku), i nie załamali się!

Czytaj więcej...

Informacja

Informujemy, że zmarła członkini naszego Ruchu Mirosława Pokwap. Msza Św. pogrzebowa będzie w sobotę 11 września w kościele św. Anny w Katowicach Janowie - o godzinie 10-tej. Przedtem o 9.30 różaniec.

Potem będzie przejazd do Pińczyc i tam pogrzeb w grobowcu rodzinnym.

Kochani przyjaciele Rodziny Nazaretańskiej!

Pewno już wyczekujecie pierwszego spotkania Ruchu po wakacjach. Niestety w krypcie trwają remonty, i dlatego nie można było liczyć na spotkanie 1 września, tak jak to wcześniej bywało, aby zobaczyć się z okazji moich urodzin. Zatem przesuwamy to spotkanie na 2 środę miesiąca, albo na kolejną środę, jak tylko remonty na to pozwolą. Wypatrujcie informacji.

Tymczasem zachęcam do spotkań w grupach, a także do modlitwy za nasz ruch. Będzie też informacja dotycząca ogólnopolskiej inauguracji, która ma się odbyć w miejscu urodzin Prymasa Tysiąclecia, w Zuzeli, w sobotę, 18.09.2021 r. Pojechalibyśmy tam może już dzień wcześniej, bo nie jest to zbyt blisko. Niech Matka Boża wszystkich przytuli do serca, i wyprosi wiele światła na dzisiejsze, niełatwe czasy.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Ks. Stefan Czermiński,
moderator diecezjalny.

Życzenia świąteczne!

Kochani Podopieczni i Sympatycy Świętej Rodziny z Nazaretu! Przeżywamy Święty Czas, choć trudny! Czas, który nas łączy, nawet jeśli się nie możemy zobaczyć! Dlatego tym gorętsze życzenia! A zatem:

WielkanocPanJezus


Niech czas Triduum Paschalnego będzie momentem

szczególnego czuwania przy cierpiącym z miłości Panu,

a Niedziela Wielkanocna pełna nadziei i radości płynącej

z tajemnicy Zmartwychwstania.

Błogosławionych Świąt!

Błogosławionej Niedzieli Miłosierdzia!

 


Ks. Stefan Czermiński

Moderator Ruchu Rodzin Nazaretańskich
w Katowicach.

Nagrania z Rekolekcji Wielkopostnych RRN - video

"Twój Wielki Post - Twoje nawrócenie!" - to temat naszych wielkopostnych rekolekcji, które w tym roku (1 - 3 III 2021) wygłosił do nas ksiądz dr Dariusz Grelecki, duszpasterz Ruchu Rodzin Nazaretańskich z Archidiecezji Białostockiej a całość poprowadził ks. Stefan Czermiński. Transmisje zapisane są pod linkiem: https://www.youtube.com/user/RuchRodzinNazaret (lub linki poniżej).

Dzień #3 (środa)


- sama konferencja (3) ks. Dariusza: https://www.youtube....

- Kółko życia wewnętrznego - grupa i materiały ks. Dariusza na Facebooku...

Dzień #2 (wtorek)


- sama konferencja (2) ks. Dariusza: https://www.youtube....


Dzień #1 (pon.)


- sama konferencja (1) ks. Dariusza: https://www.youtube....

Kanał RRN YouTube-południe...


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd