Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Każda chwila twojego życia to moment spotkania z tą miłującą cię Obecnością"
ks. T. Dajczer "Rozważania o wierze"

Newsy

Informacja

27 lutego odeszła do Pana wieloletnia animatorka RRN z Bielska-Białej Janina Hetnał. Pamiętamy Ją jako uśmiechniętą, pełną dobroci i miłości do Boga i bliźnich.
Wieczny odpoczynek racz Jasi dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Jasię Hetnał polecimy gorąco Jezusowi i Maryi na naszej Mszy ruchowej, w środę, 1 marca o godz. 18.30 w kaplicy na Wydziale Teologicznym w Katowicach.
Pogrzeb Jasi Hetnał odbędzie się w sobotę o 13.30 w Kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej.

MC2012 Jasia Hetmal

Rekolekcje adwentowe RRN (14-15 grudnia)

Zapraszamy na rekolekcje adwentowe RRN, które odbędą się w dniach 14-15 grudnia o godzinie 18.30 w kaplicy Wydziału Teologicznego. Rekolekcje wygłosi ks Tomasz Jaklewicz.

Temat rekolekcji: "Próby wiary, próby miłości"

Rekolekcje adwentowe RRN

Słowo ks. Stefana Czermińskiego dla RRN

Po świątecznych "obowiązkach" wybieram się na groby... i myślę o bliskich mi sercach z RRN...
To nas łączy, świadomość, że jesteśmy - od momentu naszego poczęcia - WIECZNI! Że pewnego dnia dołączymy do naszych bliskich zmarłych! Znowu ich zobaczymy ☺️!!! I zobaczymy różnych świętych! A przede wszystkim - Chrystusa, i Maryję, i całe Niebo!
Co to będzie!!! Odlot totalny!!!
Tymczasem pomagajmy naszym bliskim skrócić im czyściec! Może komuś chodzi po głowie pytanie: Czy uda mi się tam dotrzeć!??
I spotkać z nimi?

Ktoś zapytał jakieś dziecko: Kto to są święci? A ten chłopczyk, ministrant, który często spoglądał na witraże swojego kościoła, przedstawiające znane postacie świętych, odpowiedział: To są ci ludzie, przez których przechodzi słońce!"
Czyli, aby dotrzeć do Nieba - wystarczy być "wbudowanym w Kościół", w jego "ściany"... Wystarczy przyjmować Światło... czyli sakramenty, czyli Chrystusa! Choćby być kruchym i słabym... "niewidocznym" jak szkło - to ni szkodzi! Nie wolno tylko dać się zaciemnić zwątpieniem! Rozpaczą! Bo wszystko się dobrze skończy!!! Jezus da radę!!! Ufajmy z Maryją!

Pozdrawiam świątecznie i serdecznie!
Ks Stefan Czermiński

Inauguracja Roku Formacyjnego RRN

Program Ogólnopolskiej Inauguracji

Roku Formacyjnego 2022/2023
Ruchu Rodzin Nazaretańskich

Parafia św. Jacka w Legnicy
sobota, 17 IX 2022

Daj mi swe serce (Prz 23, 26)

9:30 Rejestracja uczestników, oczekiwanie na Eucharystię

10.00 Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego
Bezpośrednio po Mszy św. - Słowo ks. Kustosza

12.00 Agapa

13.30 Konferencja.
Adoracja Najświętszego Sakramentu i czas na osobistą modlitwę.
Koronka do Miłosierdzia Bożego.

15.00 Błogosławieństwo i rozesłanie

Życzenia Wielkanocne dla uczestników i sympatyków RRN

Kochani! Gdy klęczałem przy Bożym Grobie, u stóp Najświętszego Sakramentu, to nagle zrozumiałem, że Jezus wszedł 2000 lat temu w nasz materialny świat, aby móc spotkać się z każdym człowiekiem na przestrzeni wszystkich dziejów... Aby z każdym z nas zjednoczyć się, jeśli tego zapragniemy.

Właśnie po to wydarzyły się Jego narodziny w Betlejem; jego wędrówki apostolskie z przyjaciółmi (pełne niezwykłych nauk i cudów, oraz nierzadkiego gromienia złych duchów); jego kłopoty z ówczesną władzą; jego proces i wyrok; jego sponiewieranie, wyszydzenie i tortury – oraz jego haniebna śmierć na krzyżu.

Stało się to, aby mógł – tak strasznie obciążony – ZMARTWYCHWSTAĆ !!!

i przywrócić nadzieję naszym zrozpaczonym i przytłoczonym sercom. Abyśmy odkryli, że to Miłość rządzi na tym świecie, choć jest tak słaba i wydawałoby się – zawsze na przegranej pozycji!

Ostatnio Jezus pojawił się na Ukrainie, aby pochylić się tam nad cierpiącymi, rannymi i zabitymi. Aby każdemu podać rękę i wyszeptać: „Nie bój się! Powstań i zaufaj Mi! Tylko i wyłącznie Ja – mogę cię poprowadzić przez tę ciemną dolinę bólu i śmierci, ku światłu Mojego Królestwa Miłości! Ku wiecznemu życiu! Ku nieopisanej radości!”

Życzmy sobie nawzajem usłyszenia tych słów Zmartwychwstałego i nieustannego bycia z Nim już tu na ziemi! Aby On mógł nas prowadzić i podtrzymywać. Aby mógł nas karmić swoim Ciałem i Radością! Abyśmy mogli z Nim dzielić Jego troski i Jego Miłość!

Polecajmy się nawzajem Jego Matce, którą On nam podarował w chwili tak ciemnej nocy.

Z serdecznym wielkanocnym pozdrowieniem: Alleluja!

Katowice, w Wielką Sobotę, 16.04.2022 r.

Ks. Stefan Czermiński
Moderator Ruchu Rodzin Nazaretańskich
w naszej Archidiecezji


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd