Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Wierzyć i kochać Chrystusa to kochać to, czego On chce, kochać Jego wolę"
ks. T. Dajczer "Rozważania o wierze"

Newsy

Odszedł do Pana wieloletni animator RRN z Katowic śp. Jan Kucia

30 maja odszedł do Pana po ciężkiej chorobie nasz długoletni animator Jan Kucia. Z wdzięcznością pamiętamy Jego posługę w Ruchu, za świadectwo wiary, posługę i wszelkie dobro jakiego doświadczyliśmy.
Jasiu, będziesz zawsze w naszych sercach, odpoczywaj w pokoju.

Homilia wygłoszona na pogrzebie Janka w Zarzeczu, 3.06.2023., pt. "Dom Ojca, nasza najwieksza tęsknota!" w kościele p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Katowicach Zarzeczu

Pamiętamy o Janku w modlitwach i ofiarujmy Komunie Św. w Jego intencji.

z Maryją
ks. Stefan Czermiński

animator ś.p. Jan Kucia

Zapraszamy na spotkanie RRN: środa - 31.05

W środę 31 maja - zapraszamy o godz. 18.30 do KAPLICY Wydziału Teologicznego na Eucharystię (w intencji ś.p. Janka Kuci).
Po Mszy Św. odbędzie sie konferencja.

z Maryją
ks. Stefan Czermiński

Spotkanie Wielkanocne RRN - środa (10.05)

W imieniu księdza Stefana zapraszamy na spotkanie Wielkanocne -  środa (10.05) na godz 18.40 do kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego. Po Mszy sw. będziemy mogli spotkać się na agapie. Zachęcamy do przyniesienia darów (słodkości, owoce...).

Pozdrawiamy serdecznie z MB,
Animatorzy RRN

Chrystus Zmartwychwstał! - Prawdziwie zmartwychwstał!

Chrystus Zmartwychwstał! - Prawdziwie zmartwychwstał!

Chrystus Zmartwychwstał! - Prawdziwie zmartwychwstał!
To hasło i odzew wszystkich chrześcijan na całym świecie! Tak właśnie pozdrawiamy się w Poranek Wielkanocny, łącząc się w radości ze Zwycięstwa Chrystusa nad naszą śmiercią i wszelkim złem! Odtąd możemy patrzeć na nasze życie, jako na pielgrzymkę do Nieba!

Ale wydarzyło się jednak jeszcze coś wiecej: Jezus postanowił pozostać z nami w Eucharystii!!! - abyśmy mogli z Nim, tu na ziemi, często się spotykać i korzystać z Jego Boskiej pomocy. Dlatego życzę wielkiej radości ze spotkań z Chrystusem!

Życzę także, aby Maryja pomagała przyjmować Jego Miłosierną Miłość, a św. Józef wypraszał nam łaskę ufności i pokory! Cieszmy się, że wędrujemy w tak wspaniałym towarzystwie do Nieba, gdzie - pewnego dnia - Jezus nas przytuli do Swego Serca!


Poproszę naszych Aniołów Stróżow, aby te życzenia przenieśli ponad falami oceanu, do Polski! I aby trafiły na czas! - do Naszych Bliskich! Bo z ziemską pocztą bywa różnie... Nadane na Poczcie książki ("Łajdaki") spóźniły się na rekolekcje i chyba jeszcze płyną! Nic to! Pozdrawiam serdecznie! - i dalej proszę o modlitwę, bo Triduum, to także czas wielkiej kapłańskiej pracy...

Zostańcie z Maryją!
Ks. Stefan Czermiński
Denver, 5.04.2023


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


DMC Firewall is a Joomla Security extension!