Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Na próżno gimnastykowalibyście wasze umysły, na próżno napełniali głowę rozlicznymi pięknymi i potrzebnymi wiadomościami, jeżeliby zabrakło tego wewnętrznego dziecięcego stosunku do Niepokalanej jako do Matki, Hetmanki i Nadziei naszej."
Św. Maksymilian M.Kolbe "Pisma"

Newsy

Życzenia Wielkanocne dla uczestników i sympatyków RRN

Kochani! Gdy klęczałem przy Bożym Grobie, u stóp Najświętszego Sakramentu, to nagle zrozumiałem, że Jezus wszedł 2000 lat temu w nasz materialny świat, aby móc spotkać się z każdym człowiekiem na przestrzeni wszystkich dziejów... Aby z każdym z nas zjednoczyć się, jeśli tego zapragniemy.

Właśnie po to wydarzyły się Jego narodziny w Betlejem; jego wędrówki apostolskie z przyjaciółmi (pełne niezwykłych nauk i cudów, oraz nierzadkiego gromienia złych duchów); jego kłopoty z ówczesną władzą; jego proces i wyrok; jego sponiewieranie, wyszydzenie i tortury – oraz jego haniebna śmierć na krzyżu.

Stało się to, aby mógł – tak strasznie obciążony – ZMARTWYCHWSTAĆ !!!

i przywrócić nadzieję naszym zrozpaczonym i przytłoczonym sercom. Abyśmy odkryli, że to Miłość rządzi na tym świecie, choć jest tak słaba i wydawałoby się – zawsze na przegranej pozycji!

Ostatnio Jezus pojawił się na Ukrainie, aby pochylić się tam nad cierpiącymi, rannymi i zabitymi. Aby każdemu podać rękę i wyszeptać: „Nie bój się! Powstań i zaufaj Mi! Tylko i wyłącznie Ja – mogę cię poprowadzić przez tę ciemną dolinę bólu i śmierci, ku światłu Mojego Królestwa Miłości! Ku wiecznemu życiu! Ku nieopisanej radości!”

Życzmy sobie nawzajem usłyszenia tych słów Zmartwychwstałego i nieustannego bycia z Nim już tu na ziemi! Aby On mógł nas prowadzić i podtrzymywać. Aby mógł nas karmić swoim Ciałem i Radością! Abyśmy mogli z Nim dzielić Jego troski i Jego Miłość!

Polecajmy się nawzajem Jego Matce, którą On nam podarował w chwili tak ciemnej nocy.

Z serdecznym wielkanocnym pozdrowieniem: Alleluja!

Katowice, w Wielką Sobotę, 16.04.2022 r.

Ks. Stefan Czermiński
Moderator Ruchu Rodzin Nazaretańskich
w naszej Archidiecezji

Homilia ks. Stefana - Msza Św. pogrzebowa Basi Brożek

Homilia ks. Stefana na Mszy Św. pogrzebowej Basi Brożek (siostra ks. Stefana) w kościele Wniebowzięcia MB na OS. Paderewskiego (08.04.2022).

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Jej świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Kochani przyjaciele!

Wielka prośba o modlitwę w intencji księdza Witolda Zachraja, a zwłaszcza za jego mamę - Martę, która odeszła do Domu Pana w ubiegły czwartek, 20 stycznia. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek, 25 stycznia, o godz. 11.00, w kościele parafialnym św. Klemensa, w Ustroniu, skąd ksiądz Witold pochodzi. Była już długi czas chora, wymagała stałej opieki, której podejmował się w ogromnej mierze ks. Witold. Jej ostatnim chwilom towarzyszyła modlitwa jej dzieci. Niech Maryja jej towarzyszy w jej drodze do stóp Króla Miłości.

A my, jeśli Bóg pozwoli, zobaczymy się w środę - na Mszy świętej, w kaplicy Wydziału Teologicznego, o 18.30. Po Mszy świętej - będzie Adoracja, z okazją do spowiedzi. Pozdrawiam wszystkich! Z Maryją!
ks. Stefan Czermiński

Świąteczne życzenia

Czy wiesz, dlaczego Jezus narodził się w zimnej i ciemnej grocie betlejemskiej? Abyś spotkawszy Go zrozumiał, że tylko Twoje ramiona i ciepło twojego serca, może pozwolić mu pozostać na tym świecie, wśród nas!

Wszystkim przyjaciołom Ruchu Rodzin Nazaretańskich życzę tego spotkania z Królem Miłości i zajrzenia mu w oczy! I odkrycia Jego niezmierzonej Miłości!
Niech Maryja ochroni wszystkie nasze nadzieję!

Duchowo łączę się z Wami i włączam w łańcuch dzielących się
skromnym opłatkiem oraz polecam Świętej Rodzinie!

Boże Narodzenie

Ks. Stefan Czermiński, Moderator RRN w Katowicach. 24.12.2021.


P.s.:
Pozwólcie mi jeszcze dorzucić do życzeń – mały prezencik, jaki obiecałem Wam podczas naszych rekolekcji adwentowych. To już druga wersja „mini – różańca”, złożonego z samych Aktów Strzelistych, którą nazwałem „Różańcem 4 Przytuleń”. Akty Strzeliste tutaj dobrane kierują nas do Maryi, podczas gdy w poprzedniej wersji, nazwanej „Różańcem 4 Przepaści” zwracaliśmy się w Aktach Strzelistych do Chrystusa....

Czytaj więcej...

Kochani Przyjaciele Ruchu Rodzin Nazaretańskich!

Piszę te słowa w nocy – poprzedzającej BEATYFIKACJĘ...

 Prymas Tysiąclecia Coraz mocniej przemawiają do mnie Te dwie postacie, które Bóg podarował nam na te dzisiejsze, mroczne, czasy: Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Coraz bardziej widać też Boży sens opóźnienia tej Beatyfikacji... Jakby Bóg czekał z ukazaniem swoich dwojga Przyjaciół na moment, gdy się jeszcze bardziej ściemni...Kiedy problemy świata żyjącego bez Boga jeszcze bardziej się nawarstwią! Wtedy blask i piękno tych Postaci staną się dla nas jeszcze bardziej widoczne!

Dzień – 12 września, to wyjątkowo symboliczny dzień: to rocznica Odsieczy Wiedeńskiej, a przede wszystkim – Dzień Imienin naszej ukochanej Niebieskiej Matki! No i oczywiście dla nas, Dzień Patronki Naszej Śląskiej Ziemi, Dzień Śląskiej Gospodyni – Piekarskiej Pani!

Sobieski, idąc na Wiedeń, właśnie przed nią klęczał... leżał krzyżem... i prosił o odwagę na ten czas starcia z mocami ciemności! I otrzymał! I wyprosił ogromną odwagę dla swych zastępów skrzydlatych rycerzy z ryngrafami Maryi na piersiach!

Czyżby i dzisiaj Maryja chciała nam zrobić specjalny prezent, udzielając naszemu narodowi łaski odwagi, za przyczyną owych dwojga niezłomnych bohaterów? Wszak obydwoje przeżywali chwile szczególnej ciemności (Prymas – internowanie, a Matka Czacka – utratę wzroku), i nie załamali się!

Czytaj więcej...


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


DMC Firewall is a Joomla Security extension!