Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Życzę by Niepokalana objęła Wasze serca w posiadanie i rozporządzała nimi wedle swego upodobania, byście mogli kiedyś rozniecać tę miłość ku Niej i budzić ufność wszędzie dookoła siebie, po całym świecie"
Św. Maksymilian M.Kolbe "Pisma"

Życzenia Wielkanocne dla uczestników i sympatyków RRN

Kochani! Gdy klęczałem przy Bożym Grobie, u stóp Najświętszego Sakramentu, to nagle zrozumiałem, że Jezus wszedł 2000 lat temu w nasz materialny świat, aby móc spotkać się z każdym człowiekiem na przestrzeni wszystkich dziejów... Aby z każdym z nas zjednoczyć się, jeśli tego zapragniemy.

Właśnie po to wydarzyły się Jego narodziny w Betlejem; jego wędrówki apostolskie z przyjaciółmi (pełne niezwykłych nauk i cudów, oraz nierzadkiego gromienia złych duchów); jego kłopoty z ówczesną władzą; jego proces i wyrok; jego sponiewieranie, wyszydzenie i tortury – oraz jego haniebna śmierć na krzyżu.

Stało się to, aby mógł – tak strasznie obciążony – ZMARTWYCHWSTAĆ !!!

i przywrócić nadzieję naszym zrozpaczonym i przytłoczonym sercom. Abyśmy odkryli, że to Miłość rządzi na tym świecie, choć jest tak słaba i wydawałoby się – zawsze na przegranej pozycji!

Ostatnio Jezus pojawił się na Ukrainie, aby pochylić się tam nad cierpiącymi, rannymi i zabitymi. Aby każdemu podać rękę i wyszeptać: „Nie bój się! Powstań i zaufaj Mi! Tylko i wyłącznie Ja – mogę cię poprowadzić przez tę ciemną dolinę bólu i śmierci, ku światłu Mojego Królestwa Miłości! Ku wiecznemu życiu! Ku nieopisanej radości!”

Życzmy sobie nawzajem usłyszenia tych słów Zmartwychwstałego i nieustannego bycia z Nim już tu na ziemi! Aby On mógł nas prowadzić i podtrzymywać. Aby mógł nas karmić swoim Ciałem i Radością! Abyśmy mogli z Nim dzielić Jego troski i Jego Miłość!

Polecajmy się nawzajem Jego Matce, którą On nam podarował w chwili tak ciemnej nocy.

Z serdecznym wielkanocnym pozdrowieniem: Alleluja!

Katowice, w Wielką Sobotę, 16.04.2022 r.

Ks. Stefan Czermiński
Moderator Ruchu Rodzin Nazaretańskich
w naszej Archidiecezji


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd