Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka

"Wierzyć i kochać Chrystusa to kochać to, czego On chce, kochać Jego wolę"
ks. T. Dajczer "Rozważania o wierze"

Życzenia świąteczne - z okazji Bożego Narodzenia i nowego roku

Boże Narodzenie

Narodzenie Syna Bożego w grocie, będącej stajnią dla owiec, mówi nam nie tylko o zamkniętych sercach mieszkańców Betlejem, ale przede wszystkim o pełnej determinacji i zdecydowanej na wszystko Miłości Jezusa. On naprawdę chce nas uratować! On Ciebie chce uratować! Pozwól Mu na to.

Czyli – uwierz w Jego obecność przy Tobie, w Jego Miłość i w Jego Mądrość!

Uwierz także w to, że Jemu nie przeszkadza Twoja bieda, nie przeszkadzają Twoje słabości, błędy czy nawet wielkie upadki. Nie przeszkadzają, bo On chce je przebaczyć, czyli uwolnić Cię od nich. Taka jest Miłość! On chce Cię poprowadzić do szczęścia; On chce Ci dać Swoje Królestwo.

Spójrz na pasterzy. Uwierzyli, bo ich serca były wolne. Nie zawiedli Go właśnie dlatego, że byli najbiedniejsi.

Z okazji Bożego Narodzenia – wszystkim mi Bliskim i sobie samemu – życzę docenienia i błogosławienia trudnych sytuacji, w których się znajdujemy. Życzę odkrycia, że Boża Dziecina przyszła do nas, aby pocieszyć nasze serca. Wszak Jezus potrafi wszystko przemienić i wykorzystać dla naszego dobra! Życzę zawierzania wszystkiego – za przykładem Maryi i Józefa – Bożej Dziecinie! Zawierzajmy i radości, i smutki, i to co już za nami, to co jest teraz, i to, co przyniesie nam nowy rok 2017! Wszystko!

Jezus działa już w naszej Ojczyźnie od tysiąca lat. Dlatego życzę przeżywania wielkiej wdzięczności za tyle zwycięstw Jego Miłości w tylu polskich sercach, na przestrzeni naszych – tak pięknych dziejów... Za Mieszka I! za Jasną Górę! I za Jana Pawła II ! Życzę przeżywania ogromnej wdzięczności za... polską drogę dziecięctwa Bożego!

Ks. Stefan Czermiński


© Ruch Rodzin Nazaretańskich - Archidiecezja Katowicka


Our website is protected by DMC Firewall!